O nás

Kde začať?

Celá myšlienka sa zrodila po tom, ako sme objavili filozofiu „Leave no trace“ z USA (www.lnt.org) a keďže vieme, ako sú niektoré časti našich hôr, napríklad Vysoké Tatry, špinavé od ľudských výkalov, tak sme sa rozhodli z tým niečo spraviť.

Hlavnou myšlienkou filozofie je ochrana prírody a v rámci toho je otázka čistoty v horách veľmi dôležitá.  Preto vznikla myšlienka predstaviť filozofiu „Nezanechaj žiadnu stopu“ širokej turistickej verejnosti a priniesť všetky informácie na jedno miesto.

Problémami typu – odpadky v horách, tak tým sa už zaoberáme dlho. No veci ako toaletka, ekologická latrína, kula utierka, separácia stolice a moču a mnoho ďalšieho, sú na Slovensku neznáme pojmy.

Do celej kampane chceme zapojiť a angažovať outdoorové obchody, ktoré môžu predávať toaletky. Ďalej chceme osloviť samosprávy a obce ohľadom eko latrín. Ale v prvom rade chceme šíriť osvetu medzi turistickou verejnosťou cez našu webovú stránku a tiež aj pomocou letákov, nálepiek a iných materiálov.

Táto kampaň vznikla v spolupráci Občianskeho Združenia Sloboda pohybu, KST Hikemates a outdoorového obchodu Outdoorline. Radi privítame aj iných, ktorý by sa chceli ku našej kampani pridať.

@@@

Naša filozofia je zhrnutá aj v týchto článkoch:

(Ne)serme na to

Ako kakate v lese?

Videá a informácie na túto tému zo Slovenska:

Eko latrína v NP Slovenský Raj